Kitesurfing jest nowoczesnym dynamicznie rozwijającym się sportem. Pod stopami masz małą deskę a rękoma sterujesz dużym kolorowym latawcem, który ciągnie Cię dokładnie tam gdzie chcesz. Jeśli też chcesz odlecieć z Surf to Fly, zapraszamy Cię na kursy kitesurfingu w Chałupach, Jastarni i na Helu, a także w Pucku i Rewie. Przekonasz się, dlaczego przygodę z kitesurfingiem warto zacząć właśnie z nami.

Profesjonalna Szkoła Kitesurfingu

Kitesurfing wbrew pozorom jest łatwy i szybki w nauce, pierwsze ślizgi możesz wykonać już po kilku godzinach nauki!!!

System szkolenia

  • Kursy kitesurfingu w szkole Surf to Fly przebiegają według metodyki najbardziej znanej i renomowanej na świecie Międzynarodowej Organizacji Kitesurfingu (International Kiteboarding Organization) oraz Polskiej Organizacji Instruktorów Kitesurfingu.
  • Kursy podzielone są na III poziomy IKO/POIK, co umożliwia uporządkowanie i podzielenie naszej nauki na 3 spójne, czterogodzinne etapy szkoleń, po zrealizowaniu których będziecie mogli samodzielnie uprawiać kitesurfing!!!
  • Kursy kitesurfingu prowadzimy szkolenia w Chałupach, Helu, Jastarni, Pucku i Rewie.
  • Termin i miejsce szkolenia należy wstępnie zarezerwować telefonicznie lub mejlowo! 663-034-820, info@surftofly.com

Przebieg szkolenia

Niezależnie od miejsca szkolenia (Jastarnia, Hel, Chałupy, Puck, Rewa) kurs kitesurfingu przebiega według ściśle ustalonego programu składającego się z trzech etapów nauki.

 

I. Etap/ IKO/POIK I (kontrola latawca), długość szkolenia 4h

Szkolenie zaczyna się od krótkiego zapoznania z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, sposobami przygotowywania sprzętu oraz teorią wiatru. Następnie przechodzimy do nauczania sterowania latawcem: startowanie, lądowanie, sterowanie obiema a następnie jedną ręką oraz reakcje w sytuacjach zagrożenia. Kurs kończy się w momencie kiedy kursant jest w stanie wykonać wszystkie powyższe manewry samodzielnie bez asekuracji instruktora.

Etap 1 szkolenia kitesurfingu - kontrola latawca

 

II. Etap/ IKO/POIK II (kontrola latawca i deski), długość szkolenia 4h

Następnym krokiem po opanowaniu latawca są tzw. bodydragi a więc ćwiczenia z latawcem/ latawcem i deską w wodzie. Bodydragi mają na celu:

  • opanowania kontroli nad latawcem podczas gdy ciało zanurzone jest w wodzie
  • opanowania umiejętności wytwarzania mocy latawcem (symulacja jazdy na desce)
  • opanowania umiejętności odzyskiwania utraconej deski

Ten etap szkolenia kończy się w momencie gdy kursant jest w stanie samodzielnie wykonywać wszelkie bodydragi. W przypadku osób, które szybko opanują bodydragi, szkolenie obejmuje również pierwsze starty z wody.

Etap 2 szkolenia kitesurfingu - kontrola latawca i deski

 

III. Etap/ IKO/POIK III (start z wody, doskonalenie jazdy na halsie) długość szkolenia 4h

W momencie kiedy kursant ma pełną kontrolę nad latawcem i deską w wodzie, przychodzi czas na pierwsze starty na desce. W trakcie tego etapu nauczysz się poprawnie stać na desce kitesurfingowej oraz wykorzystywać ja do pływania pod wiatr. Nauczysz się także jak wykonywać zwroty oraz dowiesz się jak zacząć przygodę z freestylowymi formami kitesurfingu, rozpoczynając od prostych skoków. Osoby mające doświadczenia w jeździe na snowboardzie, deskorolce czy windsurfingu zazwyczaj szybciej robią swoje pierwsze ślizgi i stają się samodzielne. Osoby nie mające doświadczeń w sportach z deską zazwyczaj potrzebują nieco więcej czasu, aby nie potrzebować już pomocy instruktora. Jakkolwiek nie jest to regułą.

Etap 3 szkolenia kitesurfingu - start z wody, doskonalenie jazdy na halsie

Cennik

Rodzaj kursu Zajęcia indywidualne
(1 os.)
Zajęcia grupowe (2 os.)
cena za 1 os.
Zajęcia grupowe (> 2 os.)
cena za 1 os.
IKO  I (4h) 450 zł 370 zł 290 zł
IKO II (4h) 450 zł 370 zł 290 zł
IKO III (4h) 450 zł 370 zł 290 zł
IKO I+II (8h) 850 zł 690 zł 540 zł
IKO II+III (8h) 850 zł 690 zł 540 zł
IKO I+II+III (12h) 1190 zł 990 zł 790 zł

*W cenę kursu wliczony jest najnowszy sprzęt Su-2 i Cabrinha 2017 niezbędny do jego przeprowadzenia, instruktor, pianka oraz ubezpieczenie OC

 

Szkolenia indywidualne

Jeżeli potrzebujesz szkolenia kitesurfingu według osobistych preferencji, lub chcesz przećwiczyć wybrane elementy, to jest oferta dla Ciebie. Szkolenie jest prowadzone na dowolnym etapie zaawansowania w wybranej przez Ciebie lokalizacji: Jastarnia, Chałupy, Hel, Rewa lub Puck.

Zajęcia indywidualne 1h – 120 zł

Zajęcia grupowe (2os.) 1h – 95 zł/os.

Zajęcia grupowe (> 2 os) 1h – 75 zł/os.

 

Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty kursów kitesurfingu w szkole Surf to Fly. Przekonaj się jak niezwykłym sportem jest kitesurfing. Ujarzmij dwa żywioły – wodę i wiatr. Sprawdź, jak wysoko odlecisz od ziemi.

Chałupy, Jastarnia, Hel, Rewa i Puck to miejsca, w których się spotykamy.

 

Wypożyczalnia sprzętu kite

Komplet (latawiec, bar, deska, pianka, kamizelka asekuracyjna, trapez) – 1h – 60zł

Komplet cały dzień – 190 zł

Latawiec – 1h – 40zł

Latawic cały dzień – 120 zł

Deska – 1h – 30zł

Deska cały dzień – 100 zł

Sprzęt do kitesurfingu

W przypadku posiadania własnego sprzętu koszt instruktażu jest taki sam jak podczas korzystania ze sprzętu szkółkowego.

Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty kursów kitesurfingu w szkole Surf to Fly.

Przekonaj się jak niezwykłym sportem jest kitesurfing. Ujarzmij dwa żywioły – wodę i wiatr. Sprawdź, jak wysoko odlecisz od ziemi.

Dodatkowa oferta (od 29.03.2016 – pierwsza w Polsce) dla zaawansowanych (poziom IKO/POIK III) – kursy foilboardingu:

Szkolenia organizowane są w Chałupach, Jastarni i Helu, a także Pucku i Rewie. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszelkie pytania i ustalimy dogodny dla Ciebie termin kursu.