Wyjazd SNOWKITE

Surf to Fly Snowkite Travel 2019

Profesjonalne szkolenie snowkite na każdym poziomie zaawansowania

 

Miejsce – Berninapass/Sankt Moritz/Szwajcaria

 Najlepsza przełęcz Snowkite w Europie!

2.03.2019 – 09.03.2019

UBEZPIECZENIE SKI 8dni

ZAKWATEROWANIE 7 nocy hotel HB

KILKUDNIOWE SZKOLENIE SNOWKITE (w opcji dla chętnych)

Obejrzyj filmik z genialnego miejsca do uprawiania snowkitingu, do którego jedziemy:

Przełęcz Bernina – jest to unikalne miejsce na skalę światową do uprawiania snowkite. Przez wielu uważane za najlepsze w Europie. Przełęcz znajduje się w Alpach Szwajcarskich. Zaraz obok przełęczy znajdziecie najpopularniejszy i najbardziej kultowy resort narciarski Sankt Moritz. To tam w przypadku bezwietrznego dnia będziemy szusować na stokach narciarskich. Jeśli chodzi o warunki snowkite to w zależności od kierunku wiatru mamy 2 spoty. Pierwszy z nich to właśnie przełęcz Bernina gdzie świetnie układają się wiatry północne oraz południowe. Mamy tutaj do dyspozycji płaski łatwy obszar na zamarzniętym jeziorze Lago Bianco, oraz ogromne połacie śniegu dookoła całej przełęczy gdzie mogą spróbować sił osoby bardziej zaawansowane wciągając się pod górkę za pomocą latawca.

Jezioro Silvaplanasee – położone zaraz obok Sankt Moritz jezioro na wysokości 1800m jest oddalone tylko o 30min od naszego hotelu na przełęczy Bernina. Jest to dla nas alternatywa w przypadku wiatrów północno wschodnich, oraz południowo zachodnich. Statystyki wiatrowe tego miejsca to aż 95% dni wietrznych. Zimą zamarznięte jezioro stwarza bardzo przyjemne warunki do nauki snowkite. Wielkie przestrzenie puchu na pewno rozpalą waszą wyobraźnię.

Na poniższym diagramie możecie sprawdzić dokładne kierunki wiatru i ich przełożenie na odpowiednie spoty w okolicy Berninapass:


Profesjonalne szkolenia snowkite

Szkolenia SNOWKITE – Dla wszystkich osób które nie miały jeszcze do czynienia z mało znaną jeszcze dyscypliną snowkite przygotowaliśmy kursy na różnych poziomach zaawansowania. Będzie również możliwość skorzystania z naszej wypożyczalni sprzętu. Do dyspozycji będzie pełna gama latawców w rozmiarach od 5m-15m. Szkolenia będą przeprowadzone przez dwie zaprzyjaźnione szkoły kitesurfingu.

Surf to Fly – Szkoła kitesurfingu prowadzona przez Grzegorza Kucieńskiego który jest absolutnym entuzjastą kiteboardingu w każdej odmianie. Jedyna szkoła w Polsce która łączy naukę i organizuje zawody we wszystkich odmianach tego sportu : kitesurfing, snowkite, landkite.  Szkoła organizuje również Międzynarodowy Puchar Polski Snowkite 2019 we współpracy z International Snowkiting Federation, którego jeden przystanek „Surf to Fly Berninapass Cup 2019” będzie rozgrywany podczas wyjazdu.

KiteStyle –Szkoła prowadzona przez Tomasza Chmielińskiego, kierownika wyjazdu. Szkoła posiada wieloletnie doświadczenie, oraz międzynarodową licencję IKO (International Kiteboarding Organization)

CENNIK KURSÓW SNOWKITE:

– KURS IKO I 

  • INDYWIDUALNY – 490  (4h)
  • GRUPOWY – 390 zł (4h)

– KURS IKO I+II   

  • INDYWIDUALNY – 890  (8h)
  • GRUPOWY – 690 zł (8h)

– KURS IKO I+II+III

  • INDYWIDUALNY – 1290 zł (12h) 
  • GRUPOWY – 990 zł (12h)

 

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

  • LATAWIEC + BAR + TRAPEZ – 60 zł (1h) 
  • CAŁODNIOWY ZESTAW – 190 zł (12h)

 

WAŻNE INFORMACJE:

– szkolenie możliwe zarówno na nartach jak i snowboardzie

– osoba chcąca wziąć udział w szkoleniu musi posiadać umiejętności jazdy na stoku na poziomie średniozaawansowanym ( umiejętność bezpiecznej i swobodnej jazdy na czerwonych trasach ), na miejscu jest możliwość doskonalenia jazdy na nartach i snowboardzie:

Indywidualna godzina szkolenia 90zł/h
Godzina szkolenia w gr 2-osobowej 70 zł/h os.
Godzina szkolenia w gr 3-5 osobowej 60 zł/h os.

– narty/snowboard, buty, rękawiczki, gogle, czapka, kask – są to elementy standardowego sprzętu narciarsko snowboardowego który każdy uczestnik szkolenia powinien posiadać lub wypożyczyć niezależnie we własnym zakresie

– w przypadku gdy na obu przełęczach nie będzie wystarczających warunków do uprawiania snowkitingu nie tracimy dnia i korzystamy ze stoków narciarskich Sankt Moritz ( 1 dniowy karnet płatny dodatkowo 79CHF. Dojazd na stoki od hotelu w zależności od wybranego ośrodka Sankt Moritz to od 10-25min.

 

TRANSPORT:

Jeśli chodzi o dojazd na miejsce proponujemy 3 opcje transportowe:

A) Dojazd własny samochodem. Jest to wersja szybka, wygodna i daje oczywiście dużą dawkę elastyczności co do godzin wyjazdu.

B) Łączenie ludzi na wspólny przejazd samochodowy. Często się zdarza że ktoś ma swoje auto, ale koszt paliwa dla 1 czy 2 osób jest dosyć spory. Pomagamy wtedy dobrać jakąś osobę udającą się na ten sam wyjazd która dorzuci się do paliwa. Koszt tutaj jest oczywiście zależny od miejsca docelowego, miejsca wyjazdu, ilości osób w pojeździe oraz spalaniu danej jednostki.

C) Współpracujemy z firmą skibus.pl i we współpracy oferujemy przejazd w dowolne miejsce w Alpy autokarem. Koszt przejazdu do Sankt Moritz to 630zł. W przypadku wyboru tej opcji bardzo prosimy o informację mailową lub telefoniczną. Wtedy potwierdzimy czy na danej trasie na pewno są dostępne miejsca w autokarze.

 

 

Terminy i koszty wyjazdu + opis hotelu i pokoi

 

2.03.2019-9.03.2019

HOTEL Bernina Hospiz

Więcej zdjęć i informacji o hotelu: 

http://www.bernina-hospiz.ch/branches/hotel-bernina/

Do dyspozycji naszych gości mamy jedyny duży hotel na samej przełęczy Bernina. Obiekt znajduje się na wysokości 2309m i jest otoczony ogromnymi masywami górskimi których wysokość to 4000m. Dzięki temu widoki z okna zapierają dech w piersi. Położenie na środku przełęczy daje idealny dostęp do uprawiania Snowkitingu. Wystarczy wyjść z hotelu i już można startować latawiec. Czego chcieć więcej? :)

Hotel oferuje różne rodzaje pokoi. Podczas naszego wyjazdu będziemy korzystać z 3 rodzai pokoi. Pierwszy to pokoje 2osobowe z łazienką. Druga opcja to pokój 4 osobowy z łazienką ( dwa łóżka + łóżko piętrowe ). Ostatnia opcja to pokój 2 osobowy z dzieloną łazienką na korytarzu w obniżonej cenie.

Na terenie obiektu znajduje się restauracja serwująca śniadania oraz obiadokolacje w stylu kontynentalnym. Dla gości bezpłatne Wifi oraz parking. Goście mogą korzystać z salonu z telewizorem, pokoju gier z flipperami i stołem do gry w piłkarzyki oraz sali która jest przystosowana do organizacji rozmaitych imprez i spotkań.

Albergo Ospizio Bernina – HOTEL / HB 

Termin wyjazdu 02.03.2019 – 9.03.2019

Rodzaj pokoju 2 osobowy z łazienką
2 osobowy z łazienką dzieloną
4 osobowy z łazienką
CENA ZA OS.  

1990zł/os

 

1749zł/os

 

1749zł/os

 

  • dopłata do pokoju dwuosobowego w przypadku tylko 1 osoby to 10e/doba
  • dopłata do pokoju 4os w przypadku rezerwacji pokoju dla 3os 10e/doba

Cena zawiera 

– Zakwaterowanie w hotelu 7 noclegów

– Wyżywienie w formie HB (śniadanie + obiadokolacja)

– Ubezpieczenie – sporty ekstremalne, jazda poza trasą, kiteboarding (Assistance + KL – 200000zł / OC – 50000zł)

 Opiekę organizatorów

– Darmowy udział w zawodach Snowkite ( przystanek pucharu SurftoFly )

– Pamiątkowe zdjęcia z wyjazdu w formie elektronicznej

 Parking

– Bezpłatne Wifi na terenie obiektu

 

Cena nie zawiera 

 Transportu – możliwe 3 wersje transportu opisane na dole strony głównej wyjazdu

– Podatek turystyczny 3CHF/dzień = co daje w przybliżeniu 80zł/wyjazd

– Opłata za szkolenie snowkite w przypadku jego wyboru – koszt zależny od wybranego wariantu

– Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/os. (płatne w momencie rezerwacji przy pierwszej transzy)

 

Rezerwacji wyjazdu można dokonać drogą e-mailową pod adresem: info@surftofly.com

 

 

Podczas dokonania rezerwacji drogą e-mailową prosimy w treści e-maila podać:

– nazwę wyjazdu „Surf to Fly Snowkite Travel 2019”

– ilość osób zgłaszanych na wyjazd

– wybrany wariant zakwaterowania ( rodzaj pokoju hotelowego )

– numer telefonu

Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.
 

KONTAKT

Email: info@surftofly.com

Tel.: +48 663034820

www.surftofly.com