Kitesurfing jest nowoczesnym dynamicznie rozwijającym się sportem. Pod stopami masz małą deskę a rękoma sterujesz dużym kolorowym latawcem, który ciągnie Cię dokładnie tam gdzie chcesz. Jeśli też chcesz odlecieć z Surf to Fly, zapraszamy Cię na kursy kitesurfingu w Chałupach, Jastarni i na Helu, a także w Pucku i Rewie. Przekonasz się, dlaczego przygodę z kitesurfingiem warto zacząć właśnie z nami.

Kitesurfing wbrew pozorom jest łatwy i szybki w nauce, pierwsze ślizgi możesz wykonać już po kilku godzinach nauki!!!

System szkolenia

  • Kursy kitesurfingu w szkole Surf to Fly przebiegają według metodyki najbardziej znanej i renomowanej na świecie Międzynarodowej Organizacji Kitesurfingu (International Kiteboarding Organization) oraz Polskiej Organizacji Instruktorów Kitesurfingu.
  • Kursy podzielone są na III poziomy IKO/POIK, co umożliwia uporządkowanie i podzielenie naszej nauki na 3 spójne, czterogodzinne etapy szkoleń, po zrealizowaniu których będziecie mogli samodzielnie uprawiać kitesurfing!!!
  • Kursy kitesurfingu prowadzimy szkolenia w Chałupach, Helu, Jastarni, Pucku i Rewie.
  • Termin i miejsce szkolenia należy wstępnie zarezerwować telefonicznie lub mejlowo! 663-034-820, info@surftofly.com

Przebieg szkolenia

Niezależnie od miejsca szkolenia (Jastarnia, Hel, Chałupy, Puck, Rewa) kurs kitesurfingu przebiega według ściśle ustalonego programu składającego się z trzech etapów nauki.

 

I. Etap/ IKO/POIK I (kontrola latawca), długość szkolenia 4h

Szkolenie zaczyna się od krótkiego zapoznania z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, sposobami przygotowywania sprzętu oraz teorią wiatru. Następnie przechodzimy do nauczania sterowania latawcem: startowanie, lądowanie, sterowanie obiema a następnie jedną ręką oraz reakcje w sytuacjach zagrożenia. Kurs kończy się w momencie kiedy kursant jest w stanie wykonać wszystkie powyższe manewry samodzielnie bez asekuracji instruktora.

Etap 1 szkolenia kitesurfingu - kontrola latawca

 

II. Etap/ IKO/POIK II (kontrola latawca i deski), długość szkolenia 4h

Następnym krokiem po opanowaniu latawca są tzw. bodydragi a więc ćwiczenia z latawcem/ latawcem i deską w wodzie. Bodydragi mają na celu:

  • opanowania kontroli nad latawcem podczas gdy ciało zanurzone jest w wodzie
  • opanowania umiejętności wytwarzania mocy latawcem (symulacja jazdy na desce)
  • opanowania umiejętności odzyskiwania utraconej deski

Ten etap szkolenia kończy się w momencie gdy kursant jest w stanie samodzielnie wykonywać wszelkie bodydragi. W przypadku osób, które szybko opanują bodydragi, szkolenie obejmuje również pierwsze starty z wody.

Etap 2 szkolenia kitesurfingu - kontrola latawca i deski

 

III. Etap/ IKO/POIK III (start z wody, doskonalenie jazdy na halsie) długość szkolenia 4h

W momencie kiedy kursant ma pełną kontrolę nad latawcem i deską w wodzie, przychodzi czas na pierwsze starty na desce. W trakcie tego etapu nauczysz się poprawnie stać na desce kitesurfingowej oraz wykorzystywać ja do pływania pod wiatr. Nauczysz się także jak wykonywać zwroty oraz dowiesz się jak zacząć przygodę z freestylowymi formami kitesurfingu, rozpoczynając od prostych skoków. Osoby mające doświadczenia w jeździe na snowboardzie, deskorolce czy windsurfingu zazwyczaj szybciej robią swoje pierwsze ślizgi i stają się samodzielne. Osoby nie mające doświadczeń w sportach z deską zazwyczaj potrzebują nieco więcej czasu, aby nie potrzebować już pomocy instruktora. Jakkolwiek nie jest to regułą.

Etap 3 szkolenia kitesurfingu - start z wody, doskonalenie jazdy na halsie